GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2023 15:09   Güncelleme : 08-05-2023 15:11

500 araçlık katlı otoparkta çalışmalar sürüyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi, merkez Artuklu ilçesinde yaşanan otopark sorununu ortadan kaldırmak için iki katlı 500 araçlık kapalı otopark projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.

500 araçlık katlı otoparkta çalışmalar sürüyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılana açıklamada, Fen İşleri Daire Başkanlığı, son yıllarda artan nüfus ve turizm potansiyelinin yoğunluğundan dolayı ortaya çıkan otopark sorununu ortadan kaldırmak, trafiği rahatlatmak ve şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak için merkez Artuklu ilçesinde çalışmaları başlatılan iki katlı kapalı otopark projesinin çalışmalarından katlar ortaya çıkmaya başladı. 


Mardin Valiliği arkasında bulunan 500 araçlık otopark projesinin ilk betonunun dökülmesinin ardından katlar hızla yükseliyor.  Şehrin merkezinde bulunan otopark, vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacak. Yer altında kalacak iki katlı otopark projesi tamamlandıktan sonra Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından otoparkın üzerine yeşil alan yapılacak. Vatandaşların dinlenebileceği, rahat nefes alabileceği ve çocukların da oynayabileceği oyun grupları, yeşil alan gibi sosyal donatılar yer alacak.

Resim

AdminAdmin