SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2023 14:22   Güncelleme : 27-04-2023 15:13

Adak: Mardin'in potansiyelini her alanda arttıracağız!

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Muhammed Adak, 14 Mayısta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimleri ile milletvekili seçimleri için Mardin'in farklı noktalarında noktalarında sanayici ve esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Adak: Mardin'in potansiyelini her alanda arttıracağız!

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Muhammed Adak, 14 Mayıs seçimleri kapsamında Mardin Organize Sanayi Bölgesi ile Mardin tarihi şehirde bulunan esnafları ziyaret etti. Adak Gece de ev ziyaretlerinde bulunarak seçimler için destek görüşmelerini sürdürdü. 

Mardinli merhum bakan Fehim Adak'ın oğlu olan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Adak, şehrin farklı sektör temsilcileriyle görüşerek, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Adak, Mardin'de üretim sanayisinin güçlendirilip, şehrin üretim sanayisi ile öne çıkması, tarım üretiminde daha fazla üretim ve daha çok istihdam oluşturmak için çalışacağını söyledi.    

"Mardin, 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımıza ve AK Partiye en yüksek desteği verecek”

Mardin Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyetlerini sürdüren üretim tesisleri ve fabrika sahibi Sanayicileri ziyaret eden Milletvekili Adayı Muhammed Adak, Ata toprağı, kadim şehir Mardin'in Sanayileşmede önü açık, geleceği parlak bir şekir olduğunu kaydederek, Mardin'deki Organize Sanayi Bölgeleri'nin sayısının arttırılacağını, üretim sanayisindki işletme sayılarının da artmasıyla istihdam kapılarının da hızla arttacağını belirtti. 

Ankara'da çeşitli kademelerde bürokrat olarak görev yaptıktan sonra ata toprağı baba yadigarı olan Kadim Şehir Mardin'e siyaset alanında hizmet edecek olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydeden Milletvekili Adayı Adak, "Mardin benim memleketim, Mardin medeniyetlerin kadim kültürlerin kesişme noktası bu şehre hizmet edecek olmanın heyecanını yaşıyorum.  Mardin'in tarihi sokaklarında elini sıkıp, hayır duasını aldığım hemşehrimin geçmişte Mardin'e önemli hizmetleri olmuş merhum babamın bana yüklediği sorumluluk mirasının gereğini yerine getirmek için buradayım. Kısa ömür sermayesinde ata toprağıma, memleketime ve yüce gönüllü memleketimin insanlarına hizmet etmek üzere kollarımı sıvadım. Mardin, bir tarım şehri, Mardin bir turizm şehri ve Mardin tarımsal üretimin sanayiye başarılı bir şekilde dönüştüğü potansiyeli güçlü bir şehir. Bu şehrin güçlü potansiyelini harekete geçireceğiz. Tarım'da, Turizm'de, ve Üretim Sanayisi'nde daha çok işletme, daha fazla istihdam için akademik çevrelerin araştırmalarındaki veriler ve bilimsel verilerin ışığında şehrimizdeki ekonomik ve sosyal yaşamın konforunu arttıracak çalışmaların içerisinde olacağız. Bunu şehrin dinamikleriyle sık sık bir araya gelerek gerçekleştirecek ve Mardinimizin kalkınma hızını arttıracağız. İnşallah 14 Mayıs sonrası Mardin'imizin, Bölgemizin ve Ülkemizin önü daha da açılacak ve Türkiye Yüzyılı vizyonu'nunda yeni bir Mardin vizyonu hedefi  doğrultusunda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AdminAdmin