SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2023 13:13

Adak’a Yeşilli'de vatandaşlarla buluştu

Seçim çalışması kapsamında ilçe ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Dr. Muhammed Adak, Yeşilli ilçesini ziyaret etti.

Adak’a Yeşilli'de vatandaşlarla buluştu

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir’i ziyaret eden Ak Parti Mardin Milletvekili Adayı Dr. Muhammed Adak, Başkan Demir’den ilçede yapılan hizmetler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Başkan Hayrettin Demir ve Ak Parti İlçe Başkanı Şahabettin Şafak ile ilçe teşkilatı birlikte Süryani köyü olan Bülbül köyüne yaptı. Burada Bülbül Köyü muhtarı Ferhan Baş’ın evini ziyaret eden Adak, Mardin’deki farklı kültürlerin bir arada barış içinde yaşadığına dikkat çekti. Daha sonra Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve parti teşkilatı ile birlikte Yeşilli’ye bağlı 9 köy ve bir merkez mahalleyi tek tek ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Seçim çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Ak Parti Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak, bugün Ak Parti’nin kalesi olarak bildiğimiz Yeşilli ilçesini ziyaret ettiklerini söyledi.


Yeşilli’de çok güzel hizmetlere ve projelere imza atan değerli Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Demir’i ziyaret ettiklerini ifade eden Adak,” Yeşilli Mardin için önem arz eden ilçelerimizden biridir. Burada sayın başkanımızın Kentsel dönüşüm projesine verdiği önem sayesinde ilçemize çok güzel bir eser kazandırdığını görüyoruz. Bir yandan TOKİ konutları inşası devam ediyor. Bir yandan da ilçemize yeni yeni projeler kazandırmak için başkanımız gecesini gündüzüne katıyor. İnşallah 14 Mayıs’ta hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili seçimlerinde Yeşilli ilçemizde en yüksek oyu alacağız. Bu vesile ile de İlçemize bağlı 14 köy ve mahallemize en iyi hizmeti yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Sayın başkanımıza bizleri Yeşilli’de ağırladığı için teşekkür ediyorum.”dedi
Yeşilli Ak Partinin kalesidir


Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ise, Yeşilli ilçemizde 14 köy ve mahalleye hizmet verdiklerini ifade etti.

Demir,” Yeşilli’de bölgede tek olan devrim nitelikte Kentsel Dönüşüm projesine imza attık. Şu anda inşaatımız devam ediyor. 250 konut 50 dükkan ile inşallah bittiği zaman İlçemize ekonomi açıdan büyük bir katma değer kazandıracaktır. Bir yandan 200 konutluk TOKİ inşaatımız hızla yükseliyor. Bir taraftan da son yaşanan deprem nedeniyle bakanlığımızın desteği ile inşallah 14 mahallemizde Kentsel dönüşüm projesi başlatmayı düşünüyoruz. Tabiî ki şu anda önümüzde çok önemli bir seçim süreci var. Türkiye’nin kaderini değiştirecek seçime 9 gün kaldı. İnşallah hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden başkan seçtirmektir. Ve tabiî ki de Mardin’e büyük hizmetleri olan Rahmetli Fehim Adak’ın oğlu Sayın Dr. Muhammed Adak’ı milletvekili seçip meclise göndermektir. Yeşilli halkının desteği tamdır. Yeşilli vatanını devletini bayrağını seven ve sahip çıkan kadirşinas halkımız vardır. 14 Mayıs bütün vatandaşlarımızı sandığa oy kullanmaya davet ediyoruz. “şeklinde açıklamalarda bulundu.
Köy gezilerinde özellikle vatandaşlar Milletvekili adayı Dr. Muhammed Adak’a büyük ilgi gösterildiği görüldü.

 

AdminAdmin