SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2023 11:24

Aydeniz: Özeleştirimizi Yapacağız!

Yeşil Sol Parti Mardin’de 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için temaslarını sürdürürken, halka sandığa daha güçlü gitme çağrısı yapıldı. HDP tabanında düşen oy oranına yönelik olarak Aydeniz, eksiklikler ve yanlışların hepsi konuşulacak!

Aydeniz: Özeleştirimizi Yapacağız!

Yeşiller Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) 14 Mayıs’taki seçimlerde verdikleri destekten dolayı başlattıkları teşekkür ziyaretleri Mardin’de sürdürüyor. Hem halka teşekkür eden hem de 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için sandık çağrısı yapan Yeşil Sol Parti Mardin Milletvekilleri ve beraberindeki heyet; Yeşilli, Nusaybin, Savur ve Kızıltepe ilçelerinde temaslarda bulundu.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mardin Milletvekili Saliha Aydeniz Nusaybin'de, Beritan Güneş Derik’te, George Aslan Mîdyat’ta ve Kamuran Tanhan ise Kızıltepe'de esnaf ziyaretinde bulundu.

Halkın sorularını da yanıtlayan Aydeniz, sandık sonuçlarının istedikleri gibi olmamasına rağmen iktidarının geriletildiğini belirterek, Kürtlerin uzerine düşen misyonu yerine getirdiklerini söyledi. Aydeniz şunları söyledi: “14 Mayıs’a çok anlam yüklemiştik. Yüklemiş olduğumuz bu anlamda da umutlarımızı çok yüksek tuttuk. Hukuksuzluklar karşısında belki, istediğimiz sonucu elde edemedik gibi görünüyor. Bu konuda hem moralimiz, hem motivasyonumuzu hem de gerçekliğimizi görmek gerekiyor. Bunun sonuca yansımamasının bir sürü nedeni var. İşte bizim taktiksel yanlışlarımız, ittifak yanlışlarımız, aday belirlemedeki eksikliklerimiz, örgütsel olarak sorunlarımız, anlayış sorunlarımız… Bunların hepsini 28’inden sonra oturacağız, konuşacağız, bunun muhasebesini yapacağız. Bunun özeleştirisini yapması gereken, hesabını vermesi gereken hangimiz isek tek tek bunu konuşacağız” dedi.

ResimResim

AdminAdmin