SİYASET
Giriş Tarihi : 09-05-2023 11:04

Bölünmez, Doğu illerine ait 23 ilin STK'larıyla yemekli toplantıda buluştu

AK Parti 22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler öncesinde İzmir'den milletvekili adayı olan Kızı Ceyda Bölünmez Çankırı'nın seçim çalışmalarında destek olmak üzere İzmir'de faaliyet gösteren Doğu ve Güneydoğu bölgesine ait 23 ilin sivil toplum örgütlerini düzenlenen yemekli toplantıda bir araya getirdi. Toplantıya Cumhurbaşkanı Erdoğan'da telefonla bağlanarak hemşeri derneklerine selamlama konuşması yaptı.

Bölünmez, Doğu illerine ait 23 ilin STK'larıyla yemekli toplantıda buluştu

Balçova Termal Otel'de AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile babası eski Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez tarafından düzenlenen toplantı, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ceyda Bölünmez Çankırı'nın telefonuyla toplantıya bağlanan Erdoğan, katılımcıları selamladı.

İstanbul'da bugün bir miting düzenlediklerini hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu: "Sizleri İstanbul'dan hele hele bugünkü muhteşem İstanbul mitinginden sonra en kalbi duygularla selamlıyorum. Akşamınız mübarek olsun. Geleceğiniz aydınlık olsun. Çok farklı bir dönemin içerisindeyiz. Ben biliyorum ki Doğu ve Güneydoğu'nun kanaat önderleri olarak siz değerli kardeşlerim bu işe elinizi attığınız zaman, ağırlığınızı koyduğunuz zaman, inşallah önümüzdeki hafta bir balkon konuşmasını sizlerle beraber yapacağız. Atacağınız bu noktadaki hayırlı adımlar inşallah ülkemizin, bölgemiz geleceği için çok çok güzel geleceğe vesile olacaktır. Bu duygular içerisinde sizi selamlıyorum. Sizi Allah'a emanet ediyorum." dedi.

Düzenledikleri toplantı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi veren 26.Dönem Mardin, 27. Dönem İzmir Milletvekili Bölünmez Çankırı, Doğu ve Güneydoğulu 11 kişiyi İzmir'den milletvekili adayı gösterdiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

İzmir'de seçimlerde büyük başarı yakalayacaklarına inandığını kaydeden Çankırı, "Allah sizi başımızdan eksik etmesin." ifadelerini kullandı.

Ev sahipliğini yaptığı toplantıya katılan bölge illerinin sivil toplum kuruluşları buluşmasına katılımlarından dolayı misafirlerine teşekkür eden 22. Dönem Mardin Milletvekili Hayırsever İşadamı Süleyman Bölünmez ise AK Parti'nin 21 yıl boyunca çok önemli işlere, çok başarılı çalışmalara imza attığını kaydederek, "bölge ayrımına girmeden, etnik köken ayrıştırmasında bulunmadan ülkemizin her köşesine hizmet ulaştıran Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın güçlü bir şekilde yoluna devam eetmesi için hem birlikte çalışmak zorundayız. Cumhurbaşkanımızı rahat çalışmasını sağlayacak güçlü bir destekle yanında durmamız gerekiyor. Bu da sizin oylarınızla olacaktır." diye konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir İnan da Doğu ve Güneydoğu hemşehri derneklerinin partilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyledi. Derneklerden 14 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ilk turda seçilmesi için yoğun gayret göstermesini isteyen İnan, "İzmir'de 23 il olarak toplam 1 milyon 700 bin vatandaşız. İzmir'de biz isteyince yapamayacağımız bir şey yok. Birlik ve beraberliğimiz her zamankinden daha önemli." şeklinde konuştu. AK Parti İzmir milletvekili adayı Savcı Sayan ise CHP'nin aday listesini eleştirerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi adeta bitirdiğini ileri sürdü.

Resim

AdminAdmin