SİYASET
Giriş Tarihi : 24-05-2023 19:03

Bölünmez, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve teşkilatla bir araya geldi

22. Dönem Mardin Milletvekili ve hayırsever işadamı Süleyman Bölünmez , 26. Mardin, 27-28. Dönem İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 6 ilçede görev yapan muhtarlar, STK Temsilcileri ve teşkilat mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.

Bölünmez, Muhtarlar, STK Temsilcileri ve teşkilatla bir araya geldi

Grand Yay otelde düzenlenen toplantıya Süleyman Bölünmez'in kızı İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın yanı sıra İçişleri eski bakanı Muammer Güler, içiişleri bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, AK Parti Mardin Milletvekilleri Faruk Kılıç, Muhammed Adak, önceki dönem milletvekilleri Abdurrahim Akdağ, Cengiz Demirkaya, AK Parti 5. dönem İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ile birlikte ilçe başkanları, STK Temsilcileri, Muhtar Derneklerinin başkanları, meclis üyeleri ve köy/ mahalle muhtarları katıldı.

Davetlileri kapıda karşılayan Süleyman Bölünmez ve Ceyda Bölünmez Çankırı, yemekli programda masaları ziyaret ederek muhtarlarla bir sure sohbet etti.

Toplantıya katılan muhtarları, Pazar günü yapılacak seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermeye davet eden Bölünmez, muhtarların köy, mahalle ve şehirle ilgili taleplerini dinleyerek not aldı.

Yemekten sonra bir konuşma yapan Süleyman Bölünmez , muhtarlarla sık sık bir araya gelip sıkıntılarını dinlemeye devam edeceğini kaydetti.

Bölünmez'den Mardin Milletvekil Faruk Kılıç ve Muhammed Adak, İçişleri eski bakanı Muammer Güler, içiişleri bakan yardımcısı Mehmet Ersoy ve İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı da birer konuşma yaptılar.

İçiişleri bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, konuşmasında,bölgede hakim olan huzur ve gücenin büyük bedellerle sağlandığını dikkat çekerek birilerinin bu huzur ve güveni bitirmek üzere yeni projeleri hayat geçirmenin derdinde olduğuna vurgu yaptı.

Bölge'de yaşanan huzur iklimiyle birlikte bölgede ciddi bir yatırım atağına geçildiğine işaret eden Bakan Ersoy, "Terörün bitmesiyle birlikte bölgede yatırım imkanları arttı. Bölgede Organize Sanayi Bölgeleri sayılarında ciddi bir artış söz konusu. OSB'lerdeki bu artışla birlikte artacak işletmelerin sayısıyla istihdam kapıları artacak, bölge göç veren değil, göç almış olacak. Bölgedeki hzuur ve iklim ortamının devamı için Sayın Cumhurbaşkanımıza hep birlikte elini güçlendirecek güçlü bir desteği Mardin'den vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Ceyda Bölünmez Çankırı da konuşmasında fahri Mardin Milletvekili olarak Ankara'da üzerinde düşen sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduğunu ifade etti. Erdoğan'ın Mardin'e ayrı bir önem verdiğini AK Parti İzmir Milletvekili aday sıralamasında yer alan Mardinli hemşerilerinden örnek vererek anlatan Bölünmez Çankırı, Türkiye Yüzyılını hayata geçirmek için Erdoğan'ın kazanması gerektiğini ve bunun için de seferber olduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın selamlarını Mardinli hemşehrilerine ileterek konuşmasına devam eden Bölünmez Çankırı, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde 21 yıldır süren AK Parti'nin Mardin'e ve bölgeye yaptığı hizmetler, ama bu hizmetler kadar önemli olduğuna inandığımız bölgedeki huzur ve güvenin devamı için istikrarın sürmesini istiyoruz. Bölgedeki lardeşlik ikliminin devam etmesi, hepimizin ortak kazanımıdır. Bunun değerini bilerek, bildiğimiz, tecrübeyle sabit olan Sayın Cumhurbaşkanımızın Dünya liderliğini Mardin'den güçlü bir destekle yanında olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Mardinlilerin sayın cumhurbaşkanımıza olan sevgisini biliyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Mardinli bir kızınız olarak, mecliste hizmetimize devam edeceğiz. Mardin'den seçilen iki kardeşimizle birlikte hem Mardin'e hem de İzmir'e hizmet edeceğiz. Baba toprağım olan Mardin'in ve Mardinlilerin daima hizmetinde olacağım." dedi.

Konuşmaların ardından söz alan vatandaşlar yetkililere, il genelini ilgilendiren sıkıntıları sıraladı. Çevre yolu, alt yapı sorunlarıyla ilgili taleplerini dile getiren katılımcılar, sorunların çözümü için ortak akıl ve istişarede bulunulması yönündeki beklentilerini dile getirdiler.

AdminAdmin