SİYASET
Giriş Tarihi : 27-04-2023 16:28   Güncelleme : 27-04-2023 17:30

CHP heyeti Kızıltepe’de aşiret ziyaretlerini yoğunlaştırdı

Kızıltepe ilçesinde seçim çalışmasına yoğunluk veren CHP Milletvekili adayları, Muhtarlar Derneği ile Necara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettiler.

CHP heyeti Kızıltepe’de aşiret ziyaretlerini yoğunlaştırdı

14 Mayıs tarihinde yapılacak 28. Dönem milletvekili seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mardin Milletvekili adayları Mehmet Sait Çelebi, Şükrü Karaboğa, Ömer Durak, Süleyman Çelebi, İl Başkanı Mehmet Kılıçaslan ve iş insanı Bedrettin Karaboğa ile birlikte çeşitli temaslarda bulunuyorlar.


CHP Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa'nın da abisi olan GÜNSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Bedrettin Karaboğa'nın da hazır bulunduğu ziyaretlerde CHP heyeti, ilk olarak Kızıltepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran’ı ziyaret ettiler, ardından da Necara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne geçtiler.


Ziyarete ilişkin açıklama yapan CHP Mardin Milletvekili adayı Şükrü Karaboğa, “Necara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettik. Derneğin başkanı ve aynı zamanda Necara ailesinin büyüğü Edip Yılmaz ile görüştük.


Kızıltepe’mizin köklü ailelerinden olan Necara Aşireti sosyal yardımlar konusunda herzaman ön planda olmuştur. Önümüzdeki seçimde de tercihlerini bizden yana kullanacaklarını beyan ederek birlikteliğimizi daha da güçlendirdiler.
Milletvekili Karaboğa, Kızıltepe Muhtarlar Derneği ziyaretine ilişkin ise “Muhtarlarımız devlet ile vatandaşlar arasındaki köprüdür. Muhtarlarımızın zamanı geldiğinde vatandaşımızın eli, kolu ve gözü olduğunu da biliyoruz. Bu vesileyle de görüşmemizin sonunu Sayın Hatip Şeran’ın ‘En iyi siyasetçi muhtarının koluna giren siyasetçidir.’ sözleriyle bitirdik ve salonda yükselen alkışlar eşliğinde kendisine teşekkür ettik” dedi.

AdminAdmin