SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-05-2023 16:30

Demirtaş: Engellilerimiz için farkındalık oluşturmalıyız!

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, 1016 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Demirtaş: Engellilerimiz için farkındalık oluşturmalıyız!

Vali Demirtaş, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Engellilik, yalnızca engelli bireyleri veya ailelerini değil, toplumun bütün kesimini yakından ilgilendiren; teşhisten tedaviye, özel eğitimden rehabilitasyona, istihdamdan sosyal hizmetlere kadar geniş bir çerçevede ele alınması gereken önemli bir husustur.


Bu hususta bizlere düşen en önemli görev ise engelli kardeşlerimize birer birey olarak toplumun bir parçası olduklarını hissettirmektir. Bu hassasiyeti gösterebildiğimiz, empati kurarak toplumsal hayatta karşılaştıkları güçlüklere kendi sorunumuz gibi yaklaştığımız sürece engelli kardeşlerimiz, karşılarına çıkan engelleri ortadan kaldıracaklardır.


Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak ülkemizde son yıllarda engelli vatandaşlarımızın meslek edinip üretken hale gelmesi, toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırıcı çevresel ve mekânsal düzenlemelerin yapılması, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirme imkânlarının sunulması için önemli uygulamalar hayata geçirilmiştir.


Bu bağlamda ilimizde engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak açısından önemli bir zaman dilimi olarak değerlendirdiğimiz Engelliler Haftasını can-ı gönülden kutluyor; tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine esenliklerle dolu bir hayat temenni ediyorum."

AdminAdmin