SİYASET
Giriş Tarihi : 12-05-2023 11:59   Güncelleme : 12-05-2023 12:10

Hayrettin Demir, AK Parti'lileri Dayanışma Yemeğinde buluşturdu

AK Partili adaylar, AK Partili belediye başkanları, İl yönetimi, ilçe yönetimleri, eski milletvekilleri ve eski bakan Muammer Güler, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in ev sahipliğinde düzenlenen vefa yemeğine katılarak adeta Yeşilli ilçesine çıkarma yaptılar.

Hayrettin Demir, AK Parti'lileri Dayanışma Yemeğinde buluşturdu

AK Parti Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir Ve Demir ailesi Ak Partinin kuruluşundan günümüze Ak Partide emeği geçenler ve bu yolda kendilerine destek olan Yeşilli halkı için vefa yemeği düzenledi.
Yüzlerce partilinin bir araya geldiği yemeğe AK Parti’de bugüne kadar görev yapmış bir çok Milletvekili, Belediye Başkanları, İl Başkanları, Merkez İlçe Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları Başkanları ve teşkilatta görev almış yönetim kurulu üyeleri ve Ak Parti davasına gönül vermiş yüzlerce kişi katıldı.

BALKON KONUŞMASI VURGUSU

Yemekte açılış konuşmasını yapan AK Parti Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, "14 Mayıs seçim zaferinin ön kutlamısı olarak gerçekleştirdiğimiz bu balkon konuşmasını güneşin doğduğu yerden başlatmak istedik ki 14 Mayıs akşamı Cumhur ittifakının zaferiyle batıda Cumhurbaşkanımızın balkon konuşmasıyla noktalansın."dedi.

Seçime 48 saat kaldığını ve kendilerine uykunun haram olduğunu söyleyen Demir; Ülkenin ve milletin bekasının her şeyin üstende olduğunu etrafımızı saran hayinlerin ve yakmak istedikleri fitne ateşini 85 milyon insanın gayret ve ferasetiyle söndürüp yapılan algı ve kumpasların üstesinden geleceğimize inanyorum. 21 yıldır ilmek ilmek bu davayı ören arkadaşlarımız ve bizler bu kutlu yolda ülkemizi bir uçurumun eşiğinden aldık bu günlere gelinceye kadar çok badireler atlattık. Bu davaya gönül vermiş her fert bunları çok iyi bilir. Her birinize verdiğiniz emekten davamıza ülkemize birliğimize ve dirliğimize sağladığınız katkılar için şükranlarımı sunuyorum Allah Hepinizden razı olsun”diye konuştu.

"Memleketime hizmet etmek istiyorum"


Daha sonra Mardin Ak Parti 2. Sıra adayı Muhammed Adak konuşmalarında, "Kurulduğu günden bu güne kadar bu teşkilata gönül vermiş, AK Parti ve memleket davasını Mardin’de hizmet vererek devam ettiren tüm yol arkadaşlarıma dava arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bende bu dava da elimden gelen gayretti göstereceğime dair huzurunuzda söz veriyorum dedi.

"İstikrar huzur ve güvenliğin devamı bu seçimin sonucuna bağlıdır"
Eski içişleri Bakanı Ve Mardin Milletvekili Muammer Güler ise "istikrar huzur ve güvenliğin devamı bu seçimin sonucuna bağlıdır. 14 mayıs seçimleri Türkiyenin karar verici konumda olmasının devamıdır. Ne tesadüftür ki 1950 14 Mayıs gününden 73 yıl sonra Cumhuriyetin 100 yılında "yeter söz milletindir’’ denen günü 14 Mayısta yeniden idrak edecez. Muhalefet partileri günlerdir elleriye beceremedikleri kalp işaretini yapmaya çalışırken AK Parti yüzlerce yatırımı hizmete açmıştır. Batı medyasının Türkiyedeki seçimleri yüz yılın seçimi olarak nitelendirdiklerini ve iktidarın değişimi için yayınlar yaptığını söyleyen Güler; bunların gayesinin batının laf geçireceği boyun eğdireceği kendilerine göre bir yönetim istedikleri içindir. Bunlar enerji ihtiyacını karşılayamayan yerli ve milli savunma sistemini kuramayan ve sürekli dışa bağlı bir iktidar istiyorlar. Biz burdan onlara isteklerinin hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini heveslerinin kursaklarında kalacağını14 mayısta tüm halkımızla birlik ve beraberliğimizle sandıkta gösterecez"dedi.

Mardin Milletvekili 3. sıra adayı M. Akif Nuhoğlu da konuşmasında ’’Bu seçim sürecinde Mardinin her bir ilçesini köyünü mahallesini karış karış gezdiklerini AK Parti Hükümetinin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğanın bu ülke için bu ümmet için nedenli umut verdiğini ve 21 yıllık iktidar döneminde yapılan devrim niteliğindeki yatırımların bölgemize katkısı hepimizce malumdur. Cumhurbaşkanı’mızın dünya beşten büyüktür sözü tüm mazlum insanları cesaretlendirmiştir. 14 Mayıs zaferi sadece Türkiye’de değil Şam’da, Halep'te, Bağdat’ta, Kosovo’da, Filistin’de ve daha nice mazlum ümmet tarafından yakından takip edilecek ve o gün Cumhurbaşkanımızın zalimleri kahreden o kutlu zaferiyle bu kibirli insanların yüzülerindeki ifadeye hep beraber şahit olacaz’’ dedi.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Mehmet Samsa da Karadeniz'de çıkan doğalgaza dikkat çekerek Türkiye'nin enerji konusunda dışa bağımlı olmaktan kurtulduğunu söyledi. 

Bir 6 kişi ve Ağlama Duvarı görseli olabilirBir 2 kişi görseli olabilirBir 5 kişi görseli olabilirBir 4 kişi görseli olabilirBir 1 kişi görseli olabilirBir 12 kişi, Ağlama Duvarı, kalabalık ve yazı görseli olabilirBir 2 kişi görseli olabilirBir 7 kişi görseli olabilir

AdminAdmin