DÜNYA
Giriş Tarihi : 26-06-2023 23:42

Help Yetim; kurban ve yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak

Merkezi Avrupa'da bulunan Help Yetim Organizasyonu, hayırseverlerin kurban hisselerini Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyada yoksullukla mücadele edilen 30 ayrı ülkede yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. "Yolunu Gözleyenlere Kurbanla Yaklaş" sloganıyla yola çıkan Help Yetim, gerçekleştirileceği kurban organizasyonuyla başta yetimlerin aileleri olmak üzere binlerce mazlum, mağdur ve yoksul ailelere kurban eti ulaştırılacak.

Help Yetim; kurban ve yardımlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak

Merkezi Avrupa'da bulunan Help Yetim Organizasyonu, bu Kurban Bayramı'nda da Avrupa'daki bağışçılar 90 Avro, Türkiye'den yurtdışı için 2.350 lira olarak belirlenen hisselerinin dağıtımında öncelikli olarak ihtiyaç sahibi yetim ailelerinin yüzünü güldürmeyi hedefliyor.

Bağışlanan kurban hisseleri Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında ihtiyaç sahiplerine teslim edilerek, bayram sevincini yaşamaları sağlanacak.

YETİM ÇOCOUKLARI SEVİNDİRECEK

Help Yetim, bayramda yetim ve ihtiyaç sahibi çocukları da sevindirecek. Çocukları sevindirmek ve bayram sevincini yaşamaları için hayırseverlerin destekleri ile Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da ‘bayramlık’ hediye edecek. 

 

Help Yetim'in Genel Başkanı Cahit Ataş, bu yıl deprem Bölgesi'nin yanında yurt dışında kurban kesimi için kıtlık, savaşlar, hastalıklar gibi nedenlerle pek çok can kaybının yaşandığı ve yetim ailelerinin yoğunlukta bulunduğu Afrika kıtasına öncelik verdiklerini söyledi. Hayırseverlerin bağışları ile yurtdışında binlerce ailenin evine kurban eti ulaştırılacaklarını dikkat çeken Ataş, "Kalpten kalbe giden yolda bir mihenk taşı olmak. Mazlum coğrafyalarda, kimsesizlere, yetimlere, öksüzlere, hastalara, muhtaç ailelere, açlığın- yoksulluğun pençesine düşmüşlere, tıbbi, ayni, nakdi ve insani yardımlar ulaştırmak. Tüm gayretini insanlığa hizmet anlayışıyla, çıkarsız, sevgiyle ve gönüllü olarak yapmak.. Komşun açken, tok yatamazsın anlayışıyla, varolanı adil paylaşma duygusuyla muhtacın ihtiyacını karşılamak, umut olmak… Kısaca; umudu gerçeğe dönüştürmek için bütün çabamız. Help Yetim aracılığıyla kurban hisselerini yetimler için bağışlayacak hayırseverler vakfın internet sitesi aracılığıyla detaylı bilgi sahibi olabiliyor. https://www.helpyetim.eu adresindeki Kurban Bağışı bölümü Paypal, Havale, EFT ya da Kredi Kartı gibi seçeneklerle kurban bağışını kolaylaştırıyor."dedi. 

 

 

AdminAdmin