SİYASET
Giriş Tarihi : 29-04-2023 17:05   Güncelleme : 29-04-2023 17:13

Karaboğa, seçim çalışmalarını sürdürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Mardin Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa seçime sayılı günler kala çalışmalarını da hızlandırdı. Karaboğa, kent merkezlerinin yanı sıra kırsal mahallelerde de ziyaretler gerçekleştiriyor.

Karaboğa, seçim çalışmalarını sürdürüyor

CHP Mardin Milletvekili Adayları Mehmet Sait Çelebi, Şükrü Karaboğa, Nurettin Kılıç ve CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılınçaslan ve partililer esnaf, sivil toplum kuruluşları ve iş insanları ve kırsal mahallelerde ziyaretler gerçekleştiriyor. CHP’nin adayları, seçmenden 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde destek isterken iktidarlarında yapılacak hizmetleri anlatıyor.


CHP adayları, Kızıltepe’ye bağlı kırsal mahalleriden Çelbirâ (Kırk Kuyu), Dıkke (Kırkkuyu), Şîkefta (Çetinkaya), Küçük Boğaziye, Büyük Boğaziye, Xérabkort (Taşlıca), Yarımca, Enıze (Cayköy), Koroso (Körsü), Zorava, Mewijo (Hamrmandüzü), Kermırara (Alakuş), Mellesoké’de Afiyu (Otluca), Sınara (Başak) ziyaret etti, köylüler ile bir araya geldi.


Seçim çalışmalarına ilişkin açıklama yapan Karaboğa, “Bizler halkımızın tekrar baharlı günlere uyanması için çalışıyoruz. Halkımız da bunu biliyor ve bizleri tüm içtenlikleriyle karşılıyorlar. Bir an için bile durmayacağız. 15 Mayıs şafağıyla yeni sorunların türediği değil çözümlerin arttığı günler başlayacak. Bölgemizdeki tarımda yaşanan büyük problemleri biliyoruz. İlk yerleşim yerlerinden biri olan ve tarımın başkenti olarak nitelendirilen Mezopotamya Ovası’da çiftçilerimizin hala devam eden elektrik, tohum, gübre, mazot problemleri hepimizin içini acıtmakta. Biz bunun çözümünü biliyoruz. Tarımsal sulama kanallarını tamamlayacağız. Çiftçimizin artık elektrik sorunu kalmayacak. Yani artık: TOPRAK BOŞTA, ÇİFTÇİ BORÇTA KALMAYACAK!” dedi.

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilirBir 5 kişi görseli olabilirBir 5 kişi görseli olabilir

 

AdminAdmin