SPOR
Giriş Tarihi : 26-05-2023 15:30

Mardin’de 95 spor kulübüne malzeme desteği verildi

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kent genelinde çeşitli branşlarda faaliyet yürüten 95 spor kulübüne “Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı” kapsamında spor malzemesi desteği verildi.

Mardin’de 95 spor kulübüne malzeme desteği verildi

“Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı” kapsamında gerçekleştirilen ve Mardin il genelinde 95 spor kulübüne yapılan malzeme desteği programına katılan Gençlik ve Spor Mardin il Müdürü Beytullah Birlik, burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi:


“Mardin ilimizin spor potansiyeli ile yapılan yeni tesisler bakanlığımızın verdiği desteklerle hızlı bir şekilde yukarı doğru bir ivme göstermektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere verdiği önem ve destekle sporu tabana yayma çalışmaları kapsamında ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Mardin ilimizde de birçok yeni modern tesis yapılmış ve herkesin spor yapabilmesi sağlanmıştır.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda dokunmadığımız tek genç kalmayana kadar çalışmaya, üretmeye ve gençlerimize destek vermeye devam edeceğiz. Mardin ilimizin spor potansiyeli ile yapılan yeni tesisler bakanlığımızın verdiği desteklerle hızlı bir şekilde yukarı doğru bir ivme göstermektedir. 2021 yılında 38 bin lisanslı sporcu sayısı mevcut iken Mayıs 2023 tarihi itibari ile 62 bin lisanslı sporcu sayısına ulaşılmıştır. Aynı şekilde buna paralel olarak 3 bin faal sporcu mevcut iken şu anda 11 bin faal lisans sporcu çeşitli branşlarda modern tesislerde spor yapmaktadır.


Bugün gerçekleştirilen, Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından desteklenen ‘Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı’ kapsamında Mardin il genelinde 95 spor kulübüne malzeme desteği gerçekleştirilmiştir. Aynı şekilde yine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3 Mayıs 2023 tarihinde Mardin Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’ın katılımları ile 105 spor kulübümüze 2.205.000,00 TL nakdi yardım yapılmıştır. Bu destekler artırılarak sürdürülecektir. Ahlaklı, zeki ve çevik bir nesil yetiştirmek amacıyla tüm imkânlarımızla sporun her dalında sporcularımızın her daim yanında olacağız.”

AdminAdmin