SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2023 11:33

Mardin’de CHP'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı

Mardin merkez Artuklu ilçesinde, CHP Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapıldı. Açılışa partililer adeta akın ederken gençlik kolları meşalelerle “Hak, Hukuk, Adalet” sloganları attı.

Mardin’de CHP'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı

    Açılışa, CHP Milletvekili adayları Şükrü Karaboğa, Nurettin Kılıç, Ömer Durak, İbrahim Taşdelen, İl Başkanı Mehmet Kılıçaslan, Millet İttifakı partilerinin il temsilcileri ve partililer katıldı.

CHP Mardin 2. Sıra Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, 15 Mayıs şafağında yeni bir güne uyanmak için bira araya geldiklerini söyledi. Umutlarının, inançlarının başarıyı beraberinde getireceğini belirten Karaboğa, “Tarlasında çalışan işçimize, hayvanını otlatan çobanımıza, fabrikada çalışan işçilerimize, siftah yapamayan esnafımıza, emeklilerimize, dul ve yetim kardeşlerimize umut vaat ediyoruz. Gençlerimize güzel bir gelecek vaat ediyoruz.” dedi.

Tarihi kadim kentte çarpık yapılaşmanın önüne geçmek ve geçmişten gelen tarihi ve kültürel zenginlikleri geleceğe taşımayı görev bileceklerini ifade eden Karaboğa, şöyle dedi:

“Bu şehri korumak bizim görevimiz. Tarihsel dokusuna sahip çıkmak ve toplumsal yapısını korumak amacımız. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak size söz veriyoruz, Mardin bu ülkede hak ettiği yeri alacak. Mardin; tarihi ve kültürel zenginliklerinin ortaya çıkarılması ve evrensel turizm merkezi haline gelmesinin önünde herhangi bir engel yok. Mevcut olan değerleri hareket geçirerek, Kadim şehrimizi evrensel turizm merkezi haline dönüştürebiliriz. Bunun için güçlü bir irada ve inançlı bir kararlılık gerekir. Bu gücü ve inancı sizden alacağız. Meclisin yolunu bize açmanızı, destelemenizi istiyoruz. Şairin dediği gibi; 'Güzel günler göreceğiz.’ Katılımlarınız ve destekleriniz için teşekkür ederim.”
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi.

AdminAdmin