KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-04-2023 11:07

Mardin’de Ramazan Bayramı trafiği

Mardin’de Ramazan Bayramı ve ara tatilin birleşmesini fırsat bilen vatandaşlar, kadim şehri ziyaret etmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Mardin’de Ramazan Bayramı trafiği

Tarihi şehri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, araçlarında saatlerce uzayan araç kuyruğu sırasının kendilerine gelmesini sabırla beklediler.

 23 Nisan 2023 16:22 GÜNCEL

    News  Yorum

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tarihi  kentin Mardin’de Ramazan Bayramı’nda  ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.  Ana caddelerde trafik durma noktasına geldi.

Otellerde doluluk oranının yükseldiği şehirde tarihi şehrin giriş bölümü olan Diyarbakır Kapı'da yükselen çok katlı binaların oluşturduğu çirkin görüntü ve yol girişinin daraltılmış olmasının da getirdiği dezavantajların gölgesinde şehre gelen misafirler, tarihi şehrin mimari güzelliğine birkez daha hayran kalırken, kadim şehrin mimarisinin betorname binalarla gölgelenmemesi tepki gösterdiler.

FOTO: AHMET DEMİR

Bayramın ikinci gününde tarihi Mardin’e gezmek için gelen Mehmet Demir, “Yukarı Mardin’de birçok yeri gezmek için yola koyulduk ama trafik çok yoğun. Yine de olsun  gezimize devam edeceğiz.  Herkesin bu güzel tarihi kenti  görmesi gerekiyor.” dedi.

AdminAdmin