EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-04-2023 10:59

Mardin'in Yeni Valisi Elif Malgöz oldu

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makam koltuğunu Elif Malgöz adlı öğrenciye devretti.

Mardin'in Yeni Valisi Elif Malgöz oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Valilik Makam koltuğuna oturan Elif Malgöz adlı öğrenci, 23 Nisanı kutlayarak spor tesislerinin çoğaltılması talimatını verdi.

Spor tesislerinin çoğaltılması, sportif başarıların arttırılması, öğrencilerin her açıdan desteklenmesi gerektiğini de vurgulayan Elif Malgöz, bir de eğitim gördüğü Elif Ana Mehmet Konuş İlkokulu için spor malzemesi talimatı verdi.


Vali Mahmut Demirtaş ise; 23 Nisan’ın dünyadaki tek çocuk bayramı olduğunu dile getirerek; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının dünyada başka bir örneği yok. Bizler çocuklarımızın başarılı olması için elimizden geleni yapacağız dedi ve Elif Malgöz’ün verdiği talimatların yerine gelmesi için ilgili birim amirlerine talimat verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve beraberindeki okul müdürü ile öğretmenler Valilik Makamında Elif Malgöz’e eşlik etti.


Vali Mahmut Demirtaş, Elif Malgöz adlı öğrencinin Makam ziyaretinden sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlamalarının yapıldığı Atatürk Kültür Merkezine geçti.


Burada İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler şiirler okuyarak gösteriler sergiledi.
AKM’de gerçekleştirilen programa Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra İl Protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

ResimResim

AdminAdmin