GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2023 11:06

Öğretmen, öğrencilerinin gözü önünde tartaklandı

Mardin Artuklu'da Fatih Ortaokulu'nda görev yapan bir öğretmen daha önceden aralarında husumet olduğu öğrenilen kişiler tarafından okulda öğrencilerinin gözleri önünde darp edildi.

Öğretmen, öğrencilerinin gözü önünde tartaklandı

Mardin Artuklu'da Fatih Ortaokulu'nda görev yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Rıdvan B. Aileler arasından daha önceden husumetli Oldukları öğrenilen kişiler tarafından görev yaptığı okulda darp ediiildi.

Sabah saatlerinde görev yaptığı okula gelerek mesaisine başlayan Fatih Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Rıdvan B., mesaisine başladı. Bir süre sonra okula gelen ve Öğretmen B'nin ailesiyle daha önceden husumetli oldukları öğrenilen şahıslar, Öğretmen B.'yi tartakladı.

Öğrenci ve öğretmenlerin gözü önünde yaşanan tartaklamada yaralanan öğretmenler, meslektaşları ve okul iddarecileri tarafından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede tedavi altına alınan öğretmenin tedavisi sürerken, Saldırıya uğrayan öğretmenlerini yalnız bırakmayan meslektaşları ve okul idarecileri, yapılan saldırıya tepki gösterirken, daha önceden de teşebbüs edilen saldırının eğitim ortamında gerçekleştirilmiş olmasına tepkilerini dile getirdiler.

Okulların ve eğitim ortamlarının yeteri kadar korunmadığından şikayt eden öğretmenler, mağdur Öğretmen Rıdvan B'.nin daha önceden haklarında şikayet bulunduğu ve okula yaklaşmamaları ile uzaklaştırmaları bulunan şahısların, Öğrencilerin gözleri önünde saldıryı gerçekleştirmiş olmalarına tepkilerini dile getirdiler.

AdminAdmin