GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2023 11:57

Vefat eden Mardinli gençlerin sayısı 4'e çıktı

İstanbul Ataşehir’de dün sabah saatlerinde bir fırında meydana gelen patlamada vefat eden Mardinli gençlerin sayısı 4'e çıktı.

Vefat eden Mardinli gençlerin sayısı 4'e çıktı

Mardin Kabalalı Erboğa Ailesi'ne mensup, gençlerden Abdulkadir Erboğa'da yaralı olarak kurtulduğu patlamada yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

Dün sabaha karşı yaşanan ve şiddetli patlamanın etkisiyle fırın kullanılamaz hale geldi. Çevre işyerlerinin de patlamanın etkisiyle büyük hasar oluşturduğu Doğal Gaz Patlamasınndan kaynaklı olduğu iddia edilen patlamanın ardından İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İstanbul Ataşehir'de fırının depo olarak kullanılan bodrum katında henüz bilinmeyen bir nedenle dün sabah saatlerinde şiddetli bir patlama yaşandı. Patlamanın yaşandığı fırında çalışan Mardin Kabalalı, Mehmet Erboğa, Mehmet Beşir Erboğa, Mehmet Erboğa adlı kuzenler olay yerinde yaşamını yitirdi.

Kabalalı Erboğa Ailesine mensup olan gençlerden patlamada yaralı olarak kurtulan Abdulkadir Erboğa'da kaldırıldığı hastanede yapılan bütün müdahelelere reğmen kurtarılamayarak kuzenleriyle birlikte aynı kaderi yaşamış oldu.

Kabala'da yerleşik olan Erboğa Ailesi'ne mensup, Mehmet Erboğa, Abdulkadir Erboğa, Mehmet Erboğa ile Mehmet Beşir Erboğa adındaki dört gencin vefatı Mardin'de derin bir üzüntüye neden oldu.

Polis, itfaiye ve İGDAŞ ekipleri, tadilattan yeni çıktığı öğrenilen Ufanti adlı fırında yaşanan patlamayla ilgili araştırma başlattırken, patlamada yaşamını yitiren Mardinli 4 gencin cenazeleri toprağa verilmek üzere Mardin'e gönderildi. 

Mardin 47 Ailesi olarak; patlamada vefat eden gençlerimizie Allah'tan rahmet, Erboğa Ailesi'nin şahsında Kabalalı hemşerilerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

AdminAdmin