SİYASET
Giriş Tarihi : 07-05-2023 19:33

Vejdi Kahraman'dan Mardin'de gövde gösterisi

Bağımsız Aday Kahraman’ın mitingi gövde gösterisine dönüştü Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu’da gerçekleştirdiği halkla buluşma mitingi ve ardından yapılan yürüyüşe binlerce kişi katıldı.

Vejdi Kahraman'dan Mardin'de gövde gösterisi

Mardin’den Bağımsız Milletvekili Adayı olan Mehmet Vejdi Kahraman, 14 Mayıs tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Artuklu ilçesinde miting ve yürüyüş gerçekleştirdi. Diyarbakır yolu üzerinde bulunan SKM önünde düzenlenen mitinge katılan büyük kalabalık, konuşma öncesi verilen konser ile coştu


Toplanan kalabalığa hitap eden Kahraman, “Tek beklentimiz halkımıza hizmet etme aşkıydı. Ama görüyoruz ki Mardin halkı hak ettiği şekilde temsil edilmiyor.” açıklamasında bulundu.
Konuşmanın ardından Mardin bağımsız milletvekili adayı Mehmet Vejdi Kahraman mitinge katılanlar ile birlikte ‘kahraman Meclise’ sloganları eşliğinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Resim
“SADECE ELİMİZ DEĞİL, GÖVDEMİZ DE TAŞIN ALTINDADIR”
Artuklu SKM önünde ellerinde Kahraman’ın fotoğrafının bulunduğu flamalar ile büyük bir tezahürat ile karşılanan Bağımsız aday Kahraman, yaptığı konuşmasında topluluğu selamladıktan sonra neden bağımsız aday olduğunu şu sözlerle ifade etti:


“Değerli hemşerilerim, sizlerin coşkusunu, desteğini, sevgisini ve dualarını aldıkça, bana gönül sarayınızdaki en güzel makamı verdiğinizi tüm kalbimle hissediyorum. Gönlünüzün tahtında yer almış olmak, dünyanın bütün geçici mevki, makam ve koltuklarında oturmaktan kat kat daha kıymetlidir. Çünkü insanın gönlüne parayla, pulla, zorla, baskıyla girilemez. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Değerli Mardin halkı, öncelikle neden bağımsız aday olduğumu sizlere biraz açıklamak istiyorum. Bildiğiniz üzere daha önce iki dönem bu kadim şehrin belediye başkan adayı oldum. En zor dönemlerde elimizi taşın altına koymaktan kaçmadık. Tek beklentimiz halkımıza hizmet etme aşkıydı. Ama görüyoruz ki Mardin halkı hak ettiği şekilde temsil edilmiyor. Hep eksik, yarım ve kimsesiz kalıyor. Mardin halkı, küçük hesaplardan, partilerden, siyasi çekişmelerden, Ankara pazarlıklarından, çok daha büyük olduğu için Mehmet Vejdi Kahraman bugün bağımsız bir aday olarak sizinle beraber. Biliniz ki artık sadece elimiz değil, gövdemiz de taşın altındadır.”


“HİÇ KİMSE MARDİN HALKININ İRADESİNE İPOTEK KOYAMAZ”
Hiç kimsenin Mardin halkının iradesine ipotek koyamayacağının altını çizen Kahraman, “Bu halk bu topluluk bu kalabalık bugün şunu ispat etmiştir: Ne kadar baskı olursa olsun ne kadar dayatma olursa olsun bu halkın önünde hiç kimse duramaz. Hiç kimse Mardin halkının iradesine ipotek koyamaz. Bugün Mardin halkını hizaya getirmeye çalışanlar 14 Mayıs’tan sonra Mardin halkının karşısında hizaya geçecekler. Sizin karşınızda her zaman önümü iliklerken size haksızlık yapanlara karşı siper olacağım. Mardin’in sorunlarının elbette farkındayız. İşsizlik, elektrik, ötekileştirme, adam kayırma, hizmette adaletsizlik, keyfi uygulamalar ve benzeri bir sürü sorun var. Gerçekçi olmak lazım, bütün bu konuları tek başımıza çözemeyiz. Ancak; nasıl çözüleceği konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahibiz. Ayrıca Mardin’in bütün yerel dinamikleriyle istişare halinde olup çözüme ulaşmak için gayret göstereceğiz. Ortak aklı meclise taşıyıp bu sorunların kaynağına ineceğiz.” ifadelerini kullandı.

Resim


“UYUTULAN DEĞİL, UYANDIRAN MARDİN GELİYOR”
Konuşmasında 14 Mayıs’ın Mardin için milat olacağını söyleyen Kahraman, “Mardin’de dengelerin nasıl değiştiğini, Mardin halkının artık uyutulan değil, uyandıran bir toplum olduğunu herkes görecek. Sandıklar açıldığında partilerin kazandığı vekil sayısı değil; dışlanan, ötekileştirilen, iradesi yok sayılan, unutulan Mardin halkının ortaya koyduğu büyük tepki konuşulacak. Kim derdi ki; Mardin halkı sesini, varlığını, tepkisini tüm Türkiye'ye duyuracak diye. İşte bu zaferimiz, Mardin dışındaki diğer illere de umut olup; keyfi karar verenlere bir uyarı olacaktır. Artık herkes bilsin ki Uyutulan değil, uyandıran Mardin geliyor... Artık genel merkezlerden halkla dalga geçercesine, keyfi dayatılan adaylara mecbur değilsiniz. Yerelden kendi adayınızı kendiniz seçme, Mardin’in iradesini meclise taşıma imkanına sahipsiniz. 14 Mayısta Mardin halkı, artık ben de varım deyip bu oyunun kuralını değiştirmelidir. Buradaki bütün kardeşlerime şunu diyorum: Her biriniz bir dostunuza, komşunuza, onları da bu zaferimize ortak olmaya davet ettiğimizi iletin. Kızıltepe’den Dargeçit’e, Derik’ten Yeşilli’ye, Nusaybin’den Savur’a, Ömerli’den Mazıdağı’na, Midyat’tan Artuklu’ya kadar herkesin vekiliyim. Mardin’in milletvekili Mehmet Vejdi Kahraman değil, Mardin halkı olacaktır. Siz şimdiden seçime damga vurdunuz. Siz şu anda zaferi elde etmişsiniz ama 14 Mayıs gecesi sesimizi tüm Türkiye’ye çok daha yüksek sesle duyurmak için hesapları alt üst etmek için, sesimizin sandıkta çığlığa dönüşmesi için 1 hafta daha çalışmanızı rica ediyorum. Unutmayın ki hakkın ve halkın üstünde hiçbir güç yoktur ve kazanan Mardin halkı olacaktır. Allah’a emanet olun, sevgiyle kalın.” şeklinde konuştu.


Konuşmanın ardından Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, mitinge katılanlar ile birlikte ‘Kahraman Meclise’ sloganları eşliğinde SKM önünden 15 Temmuz Parkına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

AdminAdmin