GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-05-2024 14:57   Güncelleme : 15-05-2024 14:59

Yazıklar Olsun! Milyonluk traktörler ateşe verildi

Kızıltepe’de kırsal Doyuran Mahallesi ve Konuk Mezrasında İş İnsanı Metin Ateş’e ait buğday tarlasında bulunan iki traktör ile iki trafo kimliği belirsiz kişi ya dakişilerce ateşe verildi.

Yazıklar Olsun! Milyonluk traktörler ateşe verildi

Kızıltepe’ye bağlı bulunan Doyuran Mahallesi’ndeki araziye gece yarısından sonra gelen kimliği henüz öğrenilemeyen kişi yada kişiler, tarlada bulunan iki traktör ile trofoyu gece bekçisinin gözleri önünde ateşe verdi.

Tarlada ellerindeki aparatlarla, İş İnsanları Cavit Ateş ile Metin Ateş kardeşlere ait tarlada bulunan son model iki traktör ile tarlanın tarımsal sulama işlerinde kullanılmak üzere enerji sağlayan iki adet trafo, yüklü miktarda sondaj sulama borulari ile muhtelif tarımsal araçları ateşe vererek ortadan kayboldu.

Jandarmaya haber verilmesi üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesine ait İtfaiye ekipleri ateşe verilen traktör ile elektrik trafolarını söndürmek için müdahele ederken, rüzgarın da etkisiyle traktörler ile trafolar kısa süre içerisinde tamamen kullanılamaz hale geldi.

Jandarma, tarımsal araç ve gereçleri yakan kişi yada kişilerin yakalanması için y çalışma başlattı.

Ateş Ailesi’ne ait  250 dönumlük tarla önceki yıl, 50 dönüm tarla ise geçtiğimiz yıl, yine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurulan mercek düzenekleri ile yakılarak küle çevrilmişti.

AdminAdmin