GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-05-2023 14:25   Güncelleme : 09-05-2023 14:29

Yeşilli Yerinde Kentsel Dönüşümle Şahlanacak!

Yeşilli'de Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Güneydoğu'da ilk kez uyguladığı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin İlk Etap Bedesten Çarşı ve Mardin yerel yatay mimarisiyle yapımı süren konut Projesi'nin inşa çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Yeşilli Yerinde Kentsel Dönüşümle Şahlanacak!

DEPREM, KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HAKLI OLDUĞUMUZU GÖSTERDİ
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesi'ni ilk başlatan belediye olma özelliği taşıyan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, 6 Şubat'ta yaşanan büyük yıkım ve can kaybına neden olan depremin ardından yıllar önce başlattıkları Kentsel Dönüşüm Projesi kararında zamanın kendilerini haklı çıkardığını söyledi.


"KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ 14 MAHALLEYE YAYACAĞIZ"
Yeşilli'de yapımı devam eden Kentsel Dönüşüm Projesi'nin iki mahallede hızlı bir şekilde sürdüğünü, projenin ilçenin 14 mahalesine aşamalı bir şekilde yayılacağını kaydeden Demir, Kentsel Dönüşüm Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte ilçenin bir cazibe merkezi haline geleceğini, ilçeye tersine göçün başlayacağını kaydederek, Yeşilli'de ilk 5 yıldızlı otel projesinin de yakında temel atma sürecine girileceğini söyledi.

Mardin Yeşilli Kentsel Dönüşüm Projemiz ile ilgili Belediye Başkanımız Sn. Hayrettin  DEMİR açıklamalarda bulundu | Ankara İmar


"TOKİ'DEN İKİ AYRI ETAPTAN 600 KONUT İNŞA EDİYORUZ"
Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Yeşilli'de gönül belediyeciliği anlayışından hareketle, ilçe merkezinde yerel yatay mimariyle 250 konut, 250 işyerinin yapım çalışmasının hızla sürdüğünü anlatan Demir, "İlçe merkezimiz şuanda adeta büyük bir şantiye görünümündedir. Bu görüntü aynı zamanda geleceğin Yeşilli'sinin temelinin de görüntüsüdür. Kentsel dönüşümün ilk iki mahallesindeki çalışmalarda 250 konut ve 250 işyerinin inşaası sürüyor. Merkez camimizi altındaki bayan erkek taziye evleri, yemekhanesiyle tamamlamış olduk. Yeşilli için iki ayrı TOKİ Projemiz var. İlk projemizde 200 konutluk ilk etap çalışmasında sona yaklaştık. 400 konuttan oluşan 2. etap TOKİ çalışması ise çok yakında temel atma aşamasına gelecek. Bölgede ilk kez kentsel dönüşüme el atmış, ve bunu başarılı bir şekilde sürdürüyor olduk. Her doğumda olduğu gibi Kentsel Dönüşüm Projemize karşı çıkanlar oldu, 6 Şubat'ta yaşanan yıkıcı depremin ardından projeyi başlatmış olmamızda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmış oldu. İki mahallemizde devam eden çalışmalarımızı Çevre Şehircilik ve İklim Bakanlığı'nın desteğiyle Yeşilli'de bulunan 14 mahallemize yayarak yerinde kentsel dönüşümü en nizami şekilde uygulayan ve bununla birlikte hem vatandaşların yaşam konforunu yükselteceğiz hem de ilçemizi adeta şahlandırmış olacağız. Bununla birlikte kırsal mahallelerimizi de köy evlerimizle ağıllarımızla yeniden dönüştüreceğiz"

Halkın evini başına yıkan AKP'li Hayrettin Demir, bunu da yaptı | Mardin Roj

Yeşilli ilçesinin Mardin'in en konforlu ilçesi haline getirilmesi konusunda iddialı olduklarını kaydeden Başkan Demir, Yeşilli'ye kazandırdıkları yatırımlar arasında bulunan spor komplekslerinden, kapalı olimpik yüzme havuzu, basketbol sahaları, futbol sahaları, doğal gaz projesi, yolların asfalt ve parke taşı ile döşenmesi gibi bir çok hizmete imza attıklarını, atmaya da devam edeceklerini söyledi.

 

AdminAdmin